Devam Ediyor
The Flash
7.9 IMDB Puanı

The Flash

 • Yapım Yılı 2014
 • Ülke ABD
 • Ortalama 43
Kategori Diziler
Oyuncular Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Rick Cosnett, Tom Cavanagh
Barry Allen isimli bir bilim adamının hikâyesini izlediğimiz The Flash, The CW televizyonu tarafından Warner Bros’a yaptırılan fakat orijinali DC Comis tarafından yazılmış olan bir süper kahraman dizisidir. Kadrosunda Grant Gusti, Danielle Panabaker, Rick Cosnett gibi isimleri bulunduran dizinin senaristliğini Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Geoff Johns, yönetmenliğini ise David Nuttern ve Jesse Warn yapmaktadır. Dizi aynı zamanda kaliteli de bir yapımcı kadrosuna sahip. David Nutter, Gabrielle Stanton, Sarah Schechter, Aaron Helbing, ve Todd Helbing gibi isimler dizinin prodüksiyonundan sorumlu olarak görev alıyorlar. 3.sezonu çekilmekte olan ve her sezonu 23 bölüm olan diziye gelin hep birlikte göz atalım.
 
Central City Polis Departmanı’nda kendi halinde çalışan bir polis memuru olan Barry Allen, STAR isimli bir labaratuvarda bir patlamaya maruz kalır ve bu patlamanın neden olduğu hava değişimlerinden dolayı oluşan şimşeklerden biri Barry’ye çarpar. Şimşek sadece Barry’ye çarpmakla kalmaz, aynı zamanda Barry’de fizyolojik birtakım değişimlere yol açar. Örneğin Barry’nin kırık kolu bir çırpıda iyileşirken, kalbi çok hızlı atmaya başlar ve anormal bir hıza sahip olur. Tüm bu doğaüstü özelliklere sahip olan Barry, bunları insanlara yardım için kullanmak isteyecektir. Her ne kadar ilk başta bu hedefini zaman zaman yerine getirebilse de daha sonraki zamanlarda bunları yapmak hiç de kolay olmayacaktır.
 
İlk sezonunda Barry Allen’ın başına gelenleri, bu olaylara alışma sürecini ve zamanla sahip olduğu özel yetenekleri kullanma aşamalarını izlediğimiz The Flash’ta ikinci sezonda işler biraz daha karışmaktadır. Bunun sebebi ise artık bu özel güçlerini istediğince kullanamayacak olmasıdır. Earth – 2 denen ikinci Dünya’dan The Flash’ın bulunduğu Central City’ye gelen Zoom isimli karakter, The Flash ile amansız bir mücadeleye girecek ve bu mücadelede avantajlı olacaktır. Nitekim İkinci Dünya’dan gelen ve Zoom’a düşman olan bir diğer karakter Dr. Wells ise The Flash’ın yanında olacaktır. Dr. Wells’in Zoom’a düşman olma sebebi ise Zoom’un daha önce kızını kaçırmış olmasıdır
 • 1. Sezon
 • 2. Sezon
 • 3. Sezon
 • 4. Sezon
 • Bu sezon henüz eklenmemiş.
  Bu sezon henüz eklenmemiş.

  Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın